Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
28 Sep 19 8:00AM BYE v TBD  
Round 2
12 Oct 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   North Sydney McGrath Burns Bay Reserve Official result
12 Oct 19 8:00AM Lane Cove Cummins   def by   St Ives Cheatle Gore Creek Official result
12 Oct 19 8:00AM North Sydney Yellow   def by   Lindfield Neville Waverton Official result
12 Oct 19 8:00AM North Sydney Black   def   North Sydney White Naremburn Upper Official result
12 Oct 19 8:00AM Lindfield O'Keefe   drew   St Ives Gardner Lindfield #2 Synthetic Official result
12 Oct 19 8:00AM Mosman Lee   def by   Gordon Red Reid Park Official result
12 Oct 19 8:00AM Lane Cove Marsh   drew   St Ives O'Keefe Pottery Green Official result
12 Oct 19 8:00AM Mosman Border   def by   Gordon Blue Spit Reserve Official result
12 Oct 19 8:00AM St Ives Henriques   def by   Gordon Green Bryce Oval Official result
12 Oct 19 8:00AM Gordon White   def by   Gordon Orange Thompson Reserve Official result
12 Oct 19 8:00AM Roseville Roar   def by   North Sydney Wade Bales Park #2 Official result
Round 3
19 Oct 19 8:00AM North Sydney McGrath   def   Lane Cove Cummins Pottery Green Official result
19 Oct 19 8:00AM St Ives Cheatle   tied   North Sydney Yellow Bryce Oval Official result
19 Oct 19 8:00AM Lindfield Neville   def by   North Sydney Black Primrose Park #1 Official result
19 Oct 19 8:00AM North Sydney White   def by   Lindfield O'Keefe Primrose Park #4 Official result
19 Oct 19 8:00AM St Ives Gardner   def   Mosman Lee Reid Park Official result
19 Oct 19 8:00AM Gordon Red   def by   Lane Cove Marsh O H Reid Official result
19 Oct 19 8:00AM St Ives O'Keefe   def   Mosman Border Spit Reserve Official result
19 Oct 19 8:00AM Gordon Blue   def   St Ives Henriques Bales Park #2 Official result
19 Oct 19 8:00AM Gordon Green   def   Gordon White Thompson Reserve Official result
19 Oct 19 8:00AM Gordon Orange   def   North Sydney Wade Primrose Park #2 Official result
19 Oct 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   Roseville Roar Burns Bay Reserve Official result
Round 4
26 Oct 19 8:00AM North Sydney Yellow   def by   North Sydney McGrath Northbridge Official result
26 Oct 19 8:00AM North Sydney Black   def by   St Ives Cheatle Bryce Oval Official result
26 Oct 19 8:00AM Lindfield O'Keefe   def   Lindfield Neville O H Reid Official result
26 Oct 19 8:00AM Mosman Lee   def by   North Sydney White Spit Reserve Official result
26 Oct 19 8:00AM Lane Cove Marsh   def   St Ives Gardner Gore Creek Official result
26 Oct 19 8:00AM Mosman Border   v   Gordon Red Bales Park #2 Official result
26 Oct 19 8:00AM St Ives Henriques   def by   St Ives O'Keefe Warrimoo Oval Official result
26 Oct 19 8:00AM Gordon White   def by   Gordon Blue Primrose Park #2 Official result
26 Oct 19 8:00AM North Sydney Wade   def by   Gordon Green Pottery Green Official result
26 Oct 19 8:00AM Roseville Roar   def by   Gordon Orange Thompson Reserve Official result
26 Oct 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   Lane Cove Cummins Burns Bay Reserve Official result
Round 5
2 Nov 19 8:00AM North Sydney McGrath   def by   North Sydney Black Primrose Park #3 Official result
2 Nov 19 8:00AM St Ives Cheatle   def by   Lindfield O'Keefe Bryce Oval Official result
2 Nov 19 8:00AM Lindfield Neville   def   Mosman Lee Bales Park #2 Official result
2 Nov 19 8:00AM North Sydney White   def by   Lane Cove Marsh Primrose Park #2 Official result
2 Nov 19 8:00AM Mosman Border   def by   St Ives Gardner Spit Reserve Official result
2 Nov 19 8:00AM Gordon Red   def by   St Ives Henriques Waverton Official result
2 Nov 19 8:00AM Gordon White   def by   St Ives O'Keefe Barra Brui Oval Official result
2 Nov 19 8:00AM Gordon Blue   def   North Sydney Wade Reid Park Official result
2 Nov 19 8:00AM Gordon Green   def   Gordon Orange Thompson Reserve Official result
2 Nov 19 8:00AM North Sydney Yellow   def by   Lane Cove Smith Blackman Park (Lower Field 4) Official result
2 Nov 19 8:00AM Roseville Roar   def   Lane Cove Cummins Burns Bay Reserve Official result
Round 6
9 Nov 19 8:00AM St Ives O'Keefe   def by   North Sydney Black Lindfield #2 Synthetic Official result
9 Nov 19 8:00AM St Ives Cheatle   def   Gordon Blue Bryce Oval Official result
9 Nov 19 8:00AM Lane Cove Marsh   def   Lindfield O'Keefe Gore Creek Official result
9 Nov 19 8:00AM Mosman Border   def by   Lane Cove Cummins Spit Reserve Official result
9 Nov 19 8:00AM St Ives Gardner   def   Roseville Roar Warrimoo Oval Official result
9 Nov 19 8:00AM Gordon Green   def   Gordon Red Bales Park #1 Official result
9 Nov 19 8:00AM North Sydney Wade   def by   Gordon Orange Primrose Park #4 Official result
9 Nov 19 8:00AM Gordon White   def by   North Sydney White Thompson Reserve Official result
9 Nov 19 8:00AM North Sydney McGrath   def by   St Ives Henriques Bales Park #2 Official result
9 Nov 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   Lindfield Neville Burns Bay Reserve Official result
9 Nov 19 8:00AM North Sydney Yellow   def   Mosman Lee Reid Park Official result
Round 7
16 Nov 19 8:00AM North Sydney White   def   Mosman Lee Spit Reserve Official result
16 Nov 19 8:00AM St Ives Cheatle   def   Lindfield Neville Warrimoo Oval Official result
16 Nov 19 8:00AM Mosman Border   def by   North Sydney Yellow Reid Park Official result
16 Nov 19 8:00AM North Sydney Wade   def by   Gordon Red Primrose Park #1 Official result
16 Nov 19 8:00AM St Ives O'Keefe   def by   Lane Cove Marsh Bryce Oval Official result
16 Nov 19 8:00AM Gordon Blue   def by   Lindfield O'Keefe Primrose Park #3 Official result
16 Nov 19 8:00AM Gordon White   def by   Lane Cove Cummins Bales Park #2 Official result
16 Nov 19 8:00AM Gordon Orange   def   St Ives Henriques Bales Park #1 Official result
16 Nov 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   North Sydney Black Burns Bay Reserve Official result
16 Nov 19 8:00AM North Sydney McGrath   def by   St Ives Gardner Primrose Park #2 Official result
16 Nov 19 8:00AM Gordon Green   def   Roseville Roar Primrose Park #4 Official result
Round 8
23 Nov 19 8:00AM Lane Cove Marsh   def   Gordon Blue Pottery Green Official result
23 Nov 19 8:00AM Lane Cove Smith   def by   Lindfield O'Keefe Burns Bay Reserve Official result
23 Nov 19 8:00AM St Ives O'Keefe   def   Lindfield Neville Bryce Oval Official result
23 Nov 19 8:00AM St Ives Cheatle   def by   North Sydney Black Lindfield #2 Synthetic Official result
23 Nov 19 8:00AM North Sydney Wade   def by   North Sydney McGrath Primrose Park #3 Official result
23 Nov 19 8:00AM Gordon Red   def   St Ives Henriques Willoughby Park Lower Official result
23 Nov 19 8:00AM St Ives Gardner   v   Gordon Green Barra Brui Oval Official result
23 Nov 19 8:00AM Roseville Roar   def by   Gordon Orange Bales Park #2 Official result
23 Nov 19 8:00AM Mosman Lee   tied   Lane Cove Cummins Reid Park Official result
23 Nov 19 8:00AM Mosman Border   v   Gordon White Spit Reserve Official result
23 Nov 19 8:00AM North Sydney Yellow   def by   North Sydney White Primrose Park #4 Official result
Round 9
30 Nov 19 8:00AM North Sydney Black   def   Lindfield Neville Primrose Park #4 Official result
30 Nov 19 8:00AM St Ives Cheatle   def by   Lindfield O'Keefe Bryce Oval Official result
30 Nov 19 8:00AM Gordon Blue   def   St Ives O'Keefe Bales Park #1 Official result
30 Nov 19 8:00AM Lane Cove Marsh   def   Lane Cove Smith Burns Bay Reserve Official result
30 Nov 19 8:00AM St Ives Gardner   v   Gordon Orange O H Reid Official result
30 Nov 19 8:00AM North Sydney McGrath   def by   Gordon Green Primrose Park #2 Official result
30 Nov 19 8:00AM Roseville Roar   def   Gordon Red Bales Park #2 Official result
30 Nov 19 8:00AM North Sydney Wade   def by   St Ives Henriques Primrose Park #3 Official result
30 Nov 19 8:00AM Mosman Lee   v   Gordon White Balmoral Oval - Synthetic #1 Official result
30 Nov 19 8:00AM Mosman Border   def   North Sydney White Spit Reserve Official result
30 Nov 19 8:00AM North Sydney Yellow   def   Lane Cove Cummins Gore Creek Official result
Round 10
7 Dec 19 8:00AM North Sydney McGrath   def   St Ives Henriques Primrose Park #4 Official result
7 Dec 19 8:00AM Gordon White   def by   St Ives Cheatle Edenborough Sportground Official result
7 Dec 19 8:00AM North Sydney Wade   def by   Lindfield Neville Reid Park Official result
7 Dec 19 8:00AM Gordon Orange   def   North Sydney White Primrose Park #2 Official result
7 Dec 19 8:00AM Gordon Green   v   St Ives Gardner Bryce Oval Official result
7 Dec 19 8:00AM Gordon Blue   def   Gordon Red Bales Park #1 Official result
7 Dec 19 8:00AM Roseville Roar   def   St Ives O'Keefe Bales Park #2 Official result
7 Dec 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   Mosman Border Burns Bay Reserve Official result
7 Dec 19 8:00AM Lane Cove Cummins   def by   Lane Cove Marsh Gore Creek Official result
7 Dec 19 8:00AM North Sydney Yellow   def by   Mosman Lee Spit Reserve Official result
7 Dec 19 8:00AM North Sydney Black   def by   Lindfield O'Keefe Primrose Park #3 Official result
Round 11
14 Dec 19 8:00AM North Sydney White   def   Gordon White Thompson Reserve Official result
14 Dec 19 8:00AM Lane Cove Marsh   def   St Ives Cheatle Primrose Park #4 Official result
14 Dec 19 8:00AM Lindfield Neville   def by   Gordon Blue Bales Park #2 Official result
14 Dec 19 8:00AM North Sydney Wade   v   Gordon Green Primrose Park #2 Official result
14 Dec 19 8:00AM St Ives Gardner   def   Gordon Red Bryce Oval Official result
14 Dec 19 8:00AM Roseville Roar   v   St Ives Henriques Bales Park #1 Official result
14 Dec 19 8:00AM Lane Cove Smith   def   St Ives O'Keefe Burns Bay Reserve Official result
14 Dec 19 8:00AM Mosman Border   def by   Lane Cove Cummins Reid Park Official result
14 Dec 19 8:00AM North Sydney McGrath   def by   North Sydney Black Primrose Park #3 Official result
14 Dec 19 8:00AM Mosman Lee   def by   North Sydney Yellow Spit Reserve Official result
14 Dec 19 8:00AM Lindfield O'Keefe   def   Gordon Orange Primula (Princes) Park Official result
Round 12
1 Feb 20 8:00AM North Sydney Wade   def by   North Sydney McGrath Primrose Park #2 Official result
1 Feb 20 8:00AM Gordon Orange   def by   St Ives Cheatle Primrose Park #3 Official result
1 Feb 20 8:00AM Gordon Green   v   Lindfield Neville Edenborough Sportground Official result
1 Feb 20 8:00AM Gordon Blue   def   North Sydney White Barra Brui Oval Official result
1 Feb 20 8:00AM St Ives O'Keefe   v   St Ives Gardner Bryce Oval Official result
1 Feb 20 8:00AM Roseville Roar   def   Gordon Red Thompson Reserve Official result
1 Feb 20 8:00AM Gordon White   def   Lane Cove Smith Burns Bay Reserve Official result
1 Feb 20 8:00AM Lane Cove Cummins   v   St Ives Henriques Kent Oval Official result
1 Feb 20 8:00AM North Sydney Yellow   def by   Mosman Border Waverton Official result
1 Feb 20 8:00AM North Sydney Black   def by   Lane Cove Marsh Pottery Green Official result
1 Feb 20 8:00AM Lindfield O'Keefe   def   Mosman Lee Reid Park Official result
Round 13
8 Feb 20 8:00AM North Sydney McGrath   drew   Gordon Orange Primrose Park #4 Official result
8 Feb 20 8:00AM St Ives Cheatle   drew   Gordon Green Bryce Oval Official result
8 Feb 20 8:00AM Lindfield Neville   drew   Gordon Blue Bales Park #2 Official result
8 Feb 20 8:00AM North Sydney White   drew   St Ives O'Keefe Pottery Green Official result
8 Feb 20 8:00AM St Ives Gardner   drew   Gordon Red Toolang Oval Official result
8 Feb 20 8:00AM Lane Cove Smith   drew   North Sydney Wade Burns Bay Reserve Official result
8 Feb 20 8:00AM Gordon White   drew   Lane Cove Cummins Bales Park #1 Official result
8 Feb 20 8:00AM St Ives Henriques   drew   North Sydney Yellow Thompson Reserve Official result
8 Feb 20 8:00AM Mosman Border   drew   North Sydney Black Reid Park Official result
8 Feb 20 8:00AM Lane Cove Marsh   drew   Lindfield O'Keefe Gore Creek Official result
8 Feb 20 8:00AM Mosman Lee   drew   Roseville Roar Primrose Park #2 Official result
Round 14
15 Feb 20 8:00AM Gordon Green   def by   North Sydney McGrath Edenborough Sportground Official result
15 Feb 20 8:00AM Gordon Blue   def by   St Ives Cheatle Thompson Reserve Official result
15 Feb 20 8:00AM St Ives O'Keefe   def by   Lindfield Neville Bryce Oval Official result
15 Feb 20 8:00AM Gordon Red   def by   North Sydney White Bales Park #1 Official result
15 Feb 20 8:00AM Roseville Roar   def   St Ives Gardner Willoughby Park Lower Official result
15 Feb 20 8:00AM Lane Cove Smith   def   Gordon Orange Burns Bay Reserve Official result
15 Feb 20 8:00AM Lane Cove Cummins   def   North Sydney Wade Gore Creek Official result
15 Feb 20 8:00AM North Sydney Yellow   def   Gordon White Primrose Park #2 Official result
15 Feb 20 8:00AM North Sydney Black   def   St Ives Henriques Primrose Park #3 Official result
15 Feb 20 8:00AM Mosman Border   def by   Lindfield O'Keefe Spit Reserve Official result
15 Feb 20 8:00AM Mosman Lee   def by   Lane Cove Marsh Reid Park Official result
Round 15
22 Feb 20 8:00AM North Sydney McGrath   drew   Gordon Blue Primrose Park #3 Official result
22 Feb 20 8:00AM St Ives Cheatle   drew   St Ives O'Keefe Bryce Oval Official result
22 Feb 20 8:00AM Lindfield Neville   v   Gordon Red Lindfield #2 Synthetic Official result
22 Feb 20 8:00AM North Sydney White   drew   St Ives Gardner Reid Park Official result
22 Feb 20 8:00AM Gordon Green   def   Lane Cove Smith Burns Bay Reserve Official result
22 Feb 20 8:00AM Gordon Orange   drew   Lane Cove Cummins Primrose Park #1 Official result
22 Feb 20 8:00AM North Sydney Wade   drew   North Sydney Yellow Primrose Park #2 Official result
22 Feb 20 8:00AM Gordon White   def by   North Sydney Black Willoughby Park Lower Official result
22 Feb 20 8:00AM St Ives Henriques   def by   Lindfield O'Keefe Bales Park #1 Official result
22 Feb 20 8:00AM Mosman Border   drew   Mosman Lee Spit Reserve Official result
22 Feb 20 8:00AM Lane Cove Marsh   drew   Roseville Roar Gore Creek Official result
Round 16
29 Feb 20 8:00AM St Ives O'Keefe   def by   North Sydney McGrath Naremburn Lower Official result
29 Feb 20 8:00AM Gordon Red   def   St Ives Cheatle Gore Creek Official result
29 Feb 20 8:00AM St Ives Gardner   v   Lindfield Neville Bryce Oval Official result
29 Feb 20 8:00AM Roseville Roar   def by   North Sydney White Primrose Park #2 Official result
29 Feb 20 8:00AM Lane Cove Smith   def by   Gordon Blue Burns Bay Reserve Official result
29 Feb 20 8:00AM Lane Cove Cummins   def by   Gordon Green Pottery Green Official result
29 Feb 20 8:00AM North Sydney Yellow   def by   Gordon Orange Primrose Park #1 Official result
29 Feb 20 8:00AM North Sydney Black   def   North Sydney Wade Primrose Park #3 Official result
29 Feb 20 8:00AM Lindfield O'Keefe   v   Gordon White Willoughby Park Lower Official result
29 Feb 20 8:00AM Mosman Lee   def by   St Ives Henriques Reid Park Official result
29 Feb 20 8:00AM Mosman Border   def by   Lane Cove Marsh Spit Reserve Official result
Round 17
7 Mar 20 8:00AM St Ives Cheatle   v   St Ives Gardner Warrimoo Oval Official result
7 Mar 20 8:00AM St Ives O'Keefe   def by   St Ives Henriques William Cowan Oval Official result
7 Mar 20 8:00AM Gordon Blue   v   TBD Bales Park #2  

Fixture Last updated: 6 Mar 20 6:43PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.